Magnetka »Hvozdnický expres«

Hvozdnický expres
  • Číslo: 961
  • Kategorie: Železnice
  • Kraj: Moravskoslezský
  • Okres: Opava

Hvozdnický expres

Železniční trať Opava východ – Svobodné Heřmanice – Horní Benešov byla otevřena 29. 6. 1892. Provoz zajišťovala Severní dráha císaře Ferdinanda. I přes snahu o prodloužení trati a napojení na trať Opava – Krnov – Bruntál – Valšov – Olomouc se tento záměr nikdy nepovedl dokončit. Okolo tratě bylo několik oblastí s důlní činností (Horní Benešov, Svobodné Heřmanice, Jakartovice), což mělo nakonec za následek 6. 4. 1970 zrušení tratě v úseku Svobodné Heřmanice – Horní Benešov z důvodu poklasu půdy před stanicí Horní Benešov z důvodu poddolování. Až do 11. 12. 2005 tak jezdily osobní vlaky do stanice Svobodné Heřmanice. Poté byly vlaky ukončeny v Jakartovicích, kam byl provoz rentabilní. Z osobních vlaků seřazených z motorových vozů 810 a přívěsných vozů 010 postupně zůstal v provozu jen motorový vůz, kde prodej jízdenek zajišťoval strojvedoucí.

Krajský úřad Moravskoslezského kraje od 7. 4. 2014 pro údajnou neefektivnost neobjednal u Českých drah provoz osobních vlaků a tak zde byl pravidelný provoz ukončen. Z důvodu velkého odporu občanů, odborníků a obcí okolo tratě, byl na trati 314 v létě 2014 zaveden alespoň letní víkendový turistický provoz 3 párů osobních vlaků do Jakartovic společností Railway capital. Protože osobní vlaky využilo hodně cestujících, dohodl se dopravce s Mikroregionem Hvozdnice, městem Opavou a Moravskoslezským krajem na provozu výletních vlaků i v létě 2015, tentokrát již prodlouženému až do Svobodných Heřmanic, doplněnému o jeden pár vlaků o pátečním večeru a s občasným doplněním o přípojný vůz 010, který využívali hlavně cyklisti. Zájem o výletní vlaky byl ještě větší, než v roce 2014, proto výletní vlaky společnosti Railway capital jezdí i v létě 2016.

Výletním vlakem se můžete svézt krásnou lesnatou krajinou, v okolí najdete několik rybníků, zatopených lomových jezer, naučných stezek, větrný mlýn, výběhů s koňmi, na kterých se můžete i svézt, můžete využít cyklostezku vedoucí okolo tratě, ale také navštívit restaurace v okolí.

Magnet lze zakoupit ve výletním vlaku Hvozdnický expres, nebo jej můžeme poslat poštou (poštovní jen objednávky přes www.p103h.webnode.cz).

www.railwaycapital.cz

www.p103h.webnode.cz

Sdílejte tuto magnetku

Prodejní místa

  • Vlak Hvozdnický expres
    magnetka je k dostání přímo ve vlaku
    Web prodejce

Další magnetky v okrese Opava

Další magnetky v okruhu km

 

Magnetka - Hvozdnický expres

Magnetka »Hvozdnický expres« na mapě

Zobrazit Hvozdnický expres na větší mapě

Svatební oznámení

Moderní i klasická svatební oznámení.

Průkazové foto Cheb

Průkazové fotografie v Chebu na počkání

Turistická razítka

Katalog turistických razítek nejen z ČR

Cheb a okolí

Informace o památkách, přehled kultury, regionální katalog firem

Tiskárna Cheb

Tiskové služby pod jednou střechou.

tisknout stránku | nahoru

2008 – 2024 © Studio Black Queen | Výměna odkazů | Prohlášení o přístupnosti | Cheb a Chebsko | Tiskárna Cheb | Turistická razítka